Меню

Сонячні колектори в Тернополі

На сьогоднішній день питання економії енергоресурсів являється одним з найбільш актуальних в нашому місті. В умовах, коли вартість електроенергії і газу постійно зростає, вигідним рішенням цієї задачі являється використання сонячного колектора – інноваційного пристрою, який перетворює енергію сонця в тепло для нагріву води. Теплова енергія, яку вироблює сонячний колектор з видимого світла і ІК-випромінювання, абсолютно безкоштовна. Окрім того, вона екологічно чиста і безпечна.

Отже, сонячний колектор – раціональна альтернатива бойлерам, газовим колонкам та іншим водонагрівальним пристроям. Переваги такого обладнання обумовлені слідуючими можливостями:

  • заощадження грошей на оплаті традиційних енергоресурсів;
  • безкоштовне отримання енергії сонця 12 місяців в році;
  • сприяння в очищенні природного середовища від шкідливих викидів;
  • швидка окупність витрат на придбання та установку пристрою.

Окрім того, використання для нагріву води сонячного колектора дає можливість людині бути незалежною від постійних зростань цін на енергоносії.

Де вигідно використовувати сонячний колектор?

Стрімкий розвиток сфери відновлювальної енергетики сприяє тому, що сонячні колектори стають доступними для придбання. Такі пристрої легко встановлюються. Використовуватись вони можуть протягом року, але слід враховувати те, що рівень їх ефективності залежить від погодних умов. Сонячні колектори вигідні в організації постачання гарячої води в житлових будинках, котеджах, на дачах. Також їх можна встановлювати на промислових об’єктах і в адміністративних будівлях: школах, лікарнях, готелях.

Купити сонячні колектори можна в компанії «Сантехнік №1» в Тернополі. Пропонуємо ефективні геліоколектори з мінімальним терміном окупності. Надаємо допомогу в виборі сонячних колекторів, займаємось їх проектуванням, монтажем та обслуговуванням . У нас можливо замовити різні системи підігріву води на базі геліоколектора, від 100 до 500 л/добу з гарантією.

Принцип функціонування сонячних колекторів

Принцип роботи геліоколектора де в чому схожий з роботою найбільш простого нагрівача води – встановленою на дах бочкою, в якій під дією сонячного проміння нагрівається вода. Влітку такий пристрій ефективний, а от взимку – ні. До того ж вода в бочці нагрівається декілька годин.

Сонячний геіоколектор – це удосконалена батарея для нагрівання води. Він представляє собою ємкість, в середині якої укладені певним чином мідні труби, наповнені незамерзаючим теплоносієм. Труби являються своєрідним акумулятором тепла. Рідина в середині них нагрівається під дією сонячного проміння, і отримане тепло поступає в бак з водою. Таким чином вода нагрівається і іі можна використовувати для будь-яких побутових потреб.

Для контролю температури води в колекторі і в баку призначений сонячний контролер. В випадку, коли вода в баку холодніша, ніж в геліоконтурі, автоматично включається примусова циркуляція, щоб підігріти воду. Якщо ж тепла забагато, воно також автоматично скидається через спеціальний клапан. Коли в гарячій воді немає необхідності (при тривалій відсутності господарі в дому), можна включити функцію постійного скидання тепла.

сонячний колектор для нагрівання води

Сонячні колектори вакуумного типу: їх ККД і ефективність при нагріві води

Як показує практика, найбільш ефективним в умовах клімату нашої країни являється сонячний колектор вакуумного типу. Оскільки на ККД впливає температура навколишнього середовища, то конструкція вакуумних моделей дозволяє зберігати тепло достатньо довго. За рахунок більш низьких тепловитрат використовувати вакуумні сонячні колектори можна не тільки влітку, але й весною, осінню, а інколи – і взимку. За умови правильно виконаного проектування і монтажу сонячної системи підігріву води вакуумного типу її ККД досягне 70%.

сонячний колектор купити

Пряма жовта лінія на схемі позначає енергію, необхідну для нагріву води на добу. Лінія синього кольору відображає енергію, яку забезпечує сонячний колектор на протязі року. Отже, зі схеми видно, що влітку колектор дає надлишок тепла більше 30%, а взимку спостерігається його дефіцит на 30%. Середньорічна економія, таким чином, становить 70%.

Вакуумні і плоскі сонячні колектори: який пристрій вибрати?

Конструкція плоских колекторів представляє собою засклені панелі з розташованими на них пластинками. По ціні такі пристрої більш дешеві, ніж вакуумні, але для них характерні високі тепловтрати і складність монтажу. В зимовий період ефективність плоских колекторів дорівняє нулю. До того ж, при сильному вітрі монолітну конструкцію плоского колектора може зірвати з даху.

В порівнянні з плоскими сонячними нагрівачами води вакуумні геліоколектори мають ряд вагомих переваг:

  • низькі тепловтрати і високий ККД навіть зимою;
  • пристрій працює в сонячні дні навіть в сильні морози;
  • вакуумний колектор поглинає сонячну енергію від світанку і до заходу сонця, він працює також в дощову погоду і при сильній хмарності;
  • швидко нагріває воду;
  • простота монтажу і ремонту (при пошкодженні не потрібно міняти всю пластину, а тільки окремі трубки);
  • ефективність кріплення (при сильному вітрі пристрій не зірве з даху).

Враховуючи високу експлуатаційну надійність вакуумного колектора, його придбання є більш раціональним. Свою ефективність він виправдовує навіть в регіонах з помірним і холодним кліматом.

Чи можна використовувати сонячний колектор для обігріву будинку?

Сонячні колектори можуть повністю забезпечити потреби господарства в гарячій воді влітку і частково в холодні сезони. Але для обігріву будинку придбання таких пристроїв стане невиправданою розкішшю. По-перше, їх знадобиться декілька. По-друге, в баки потрібно буде встановлювати електричні нагрівачі, щоб вода взимку нагрівалась до потрібної температури. Витрати на таку систему опалення себе не окуплять.

Де купити сонячний колектор недорого?

Компанія «Сантехнік №1 Тернопіль» пропонує по низькій ціні колектори вакуумного типу від перевірених відомих виробників. Наша спеціалізація – продаж та встановлення геліоколекторів. Щоб зробити замовлення, залиште заявку на сайті або подзвоніть по вказаному телефону. Ми виїдемо на об’єкт, зробимо всі необхідні розрахунки з врахування м бюджету замовника і підготуємо проектну документацію. Даємо гарантію на виконану роботу, пропонуємо сервісне обслуговування.

Телефонуйте для безкоштовної консультації фахівця: (067) 949-29-90, (099) 551-23-03.

Не відкладайте, телефонуйте прямо зараз
+380 (96) 230-56-05+380 (73) 466-24-27